6 mýtů o stahovacím prádle, kterým možná věříte i vy

21.02.24 | Nechte se inspirovat

Myslela jste si, že stahovací prádlo nosí jen ženy s velikostí XXL? Omyl. Nosí ho všechny. I ty, do kterých byste to nikdy neřekla. Proč? To vám hned prozradíme. A zaměříme se i na další mýty, které kolem stahovacího prádla kolují.

6 mýtů o stahovacím prádle, kterým možná věříte i vy
Myslela jste si, že stahovací prádlo nosí jen ženy s velikostí XXL? Omyl. Nosí ho všechny. I ty, do kterých byste to nikdy neřekla. Proč? To vám hned prozradíme. A zaměříme se i na další mýty, které kolem stahovacího prádla kolují.

1. Mýtus: „Stahovací prádlo nosí jen ženy s velikostí XXL”

Jak už jsme si pověděli v článku: “Jak vybrat stahovací spodní prádlo, které budete ráda nosit?”, stahovací prádlo se rozděluje na tři typy:

●    Formující prádlo – to vás lehce stáhne. Zpevní.
●    Prádlo se střední intenzitou stažení – to vás stáhne o něco více. Dokonce vás lehce zeštíhlí.
●    Stahovací prádlo, které vás opticky zeštíhlí až o dvě velikosti.

Mnoho žen s velikostí S nebo klidně i XS sahá po té první variantě. Po formujícím prádle. To zajistí vyhlazení nevzhledných hrbolků a plynulé přechody mezi křivkami. Možná se vám to zdá jako detail, kterému není potřeba věnovat pozornost. Ale věřte, že právě tento detail rozhoduje o celkovém outfitu.

2. Mýtus: „Stahovací prádlo není sexy”

Při každé zmínce o stahovacím prádle se vám před očima vybaví slavná scéna z Deníku Bridget Jonesové? Pokud ano, nedivíme se. Ten film je klasika. Klasika z roku 2001. Od té doby prošlo stahovací prádlo obrovskou změnou. Je sexy, je atraktivní, je stylové. Teď by se Hugh Grant alias Daniel Cleaver Bridget rozhodně nesmál. Při pohledu na krajky a krásné vzory by jen povytáhl obočí a uznale přikývl.

Stahovací kalhotky s krajkou

3. Mýtus: „Stahovací prádlo se nesmí nosit celý den”

Tento mýtus je mýtusem jen částečně. Stahovací prádlo s výrazným stahovacím efektem byste celý den nosit vážně neměla. Ale formující prádlo? To bez obav můžete. Mezi takové kousky patří například jemně formující kalhotky s extra vysokým pasem od značky Dorina. Ty vám siluetu krásně vyhladí, a navíc vám ještě opticky prodlouží nohy. To díky skvělému střihu v zadní části. Materiál je prodyšný a v klínku se ukrývá bavlněná vsadka.

Stahovací kalhotky na celý den

Vždy vnímejte, jak se v prádle cítíte, jak vám v něm je. Netlačí? Neškrtí? Pokud ne, mělo by být v pořádku i celodenní nošení.

4. Mýtus: „Stahovací prádlo vám pomůže zhubnout”

Tak tomuto mýtu bychom i my rádi věřili. Ale bohužel, stahovací prádlo s reálným hubnutím nepomáhá. Tady nezbývá nic jiného než obout tenisky a kila shodit pohybem. Nebo úpravou jídelníčku. Stahovací prádlo vám pomůže zhubnout jen opticky. Ale i to se občas hodí, co říkáte?

Stahovací body

V případě některého stahovacího prádla se uvádí, že vás opticky zeštíhlí až o dvě velikosti. Tady pozor. V prádle s takto silnou intenzitou stažení nebuďte často a dlouho, jeho nošení zdraví vůbec neprospívá. Takže pokud si ho pořídíte, oblékejte ho jen příležitostně.

5. Mýtus: „Stahovací prádlo je nepohodlné”

Tento mýtus také pochází z minulosti. Dříve stahovací prádlo nepohodlné vážně bylo, ale teď? Kvalitní stahovací prádlo je vyrobené z jemného materiálu, které vám pohodlí dopřeje. Tedy za předpokladu, že si koupíte správnou velikost. Prádlo vám nesmí být malé. Pokud podlehnete iluzi, že menší stahovací prádlo rovná se štíhlejší tělo, zadělala jste si na problém. Na velmi nepohodlný problém. Jak vybrat správné stahovací prádlo rozebíráme v předešlém článku, určitě mrkněte.

Šatová a sukňová spodnička

6. Mýtus: „Stahovací prádlo je nudné a nemoderní”

Některé stahovací prádlo nemoderní možná bude, ne však to naše. Například tyto formující kalhotky zdobí krajka a hravý design. Kalhotky vám nejen pěkně sjednotí postavu, ale navíc se vám budou i líbit. Podívejte se sama, tady o nudě a nemoderním vzhledu nemůže být ani řeč.

Formující kalhotky Triola

Teď už víte, jak to s těmi mýty je. Formujícího ani lehce stahovacího prádla se bát nemusíte. Pokud na něj budete mít náladu, směle do toho.

Vaše Triola