Rozhovor se stylistkou spodního prádla: Trendy plavky 2024

21.02.24 | Nechte se inspirovat

Vyzpovídali jsme stylistku spodního prádla. Prozradila nám, proč v plavkách letošní kolekce najdeme zlaté lurexové vlákno, jaké plavky by doporučila tmavším typům, jaké světlejším a proč dát šanci proužkovanému vzoru.

Rozhovor se stylistkou spodního prádla: Trendy plavky 2024
Vyzpovídali jsme stylistku spodního prádla. Prozradila nám, proč v plavkách letošní kolekce najdeme zlaté lurexové vlákno, jaké plavky by doporučila tmavším typům, jaké světlejším a proč dát šanci proužkovanému vzoru.

Co byste nám na úvod řekla o nové kolekci plavek Triola pro rok 2024?

Kolekce pro rok 2024 vychází z našich nejprodávanějších a nejoblíbenějších střihů podprsenek u zákaznic. Jedná se o střihy Perfect-Fit, Top-Fit, T-Fit, Sexy-Fit a Comfy-Fit.

plavky Rose

Velkou výhodou u nás je možnost zakoupení vrchního a spodního dílů zvlášť. U každé série plavek máme 2–3 typy kalhotek. Máme také sérii zaměřenou pouze na plavkové kalhotky v klasické černé barvě, které je možné zakoupit ve 4 střizích. Zákaznicím můžeme nabídnout vysoké kalhotky s ohrnovacím lemem, který zakryje bříško. Oblíbené brazilky, které vykouzlí hezký zadeček. Nízké kalhotky na šňůrky, jejichž velikost je možné regulovat. A samozřejmě také plavkové kalhotky v klasickém střihu.

Naše materiály jsou testované vždy dopředu, a to ve všech možných podmínkách. Například ve slané vodě, v chlorované vodě, v lázeňském prostředí i na přímém slunci.

Veškeré komponenty a zapínání jsou hypoalergenní. A u většiny plavkových podprsenek z letošní kolekce je možné zapínání ramínek do kříže nebo zavázání za krk. U střihu Sexy-Fit můžete ramínka dokonce zcela odepnout.

plavky Bellini

Jaké jsou nejoblíbenější barvy plavek u zákaznic?

Naše zákaznice mají rády výrazné barvy. Velice oblíbenými jsou každoročně růžová a tyrkysová. Určitě si ale u nás vyberou i zákaznice, které hledají něco nenápadného. Něco jako je například černá plavková podprsenka s barevným olemováním.

Věříme, že v letošní kolekci bude velice oblíbená řada Juicy, která se nese ve sportovnějším stylu a bude dostupná právě v oblíbené růžové a tyrkysové barvě.

Byly pro letošní kolekci vybrány nějaké zajímavé materiály, které stojí za zmínku?

Za zmínku určitě stojí zlaté lurexové vlákno, které se pro efekt vplétá přímo do struktury úpletu plavek. Vytváří krásný perleťový efekt, který se mění podle úhlu pohledu. Máme otestováno, že se neodírá a zůstává lesklé i během nošení. Vlákno najdete v kolekci Bellini a Sunset.

plavky Sunset

Postupně se také snažíme více používat ekologické materiály. Úplet plavek z kolekce Bellini je vyroben z recyklovaného polyesteru, na jehož výrobu byla využita energie z obnovitelných zdrojů. Úplet pochází ze Španělska, konkrétně z okolí Barcelony. To se považuje za centrum španělské textilní výroby.

Vždy se snažíme používat evropské materiály od námi ověřených firem.

Řeší s vámi zákaznice, jaké barvy jsou vhodné k jejich typu pleti? A co byste jim doporučila?

Tmavším typům bych doporučila zářivější barvy, které najdete například v kolekci Blue Hawai nebo Sangria. Naopak světlým typům by mohla perfektně sednout kolekce Bellini nebo Rose.

plavky Sangria

Co nejvíc zákaznice při výběru plavek zajímá? Jaké jsou jejich nejčastější požadavky?

V první řadě je musí plavky zaujmout, musí se jim líbit. A to ať už mluvíme o designu nebo barvách. Naše zákaznice mají rády zářivé barvy. Často se však potkávám i s tím, že se ženy s velkým poprsím zahalují do černé barvy, mají pocit, že je opticky zmenší. Pak jsou velmi překvapené, že i takový vzor, který najdeme například v sérii Blue Hawai, dokáže poprsí na pohled zmenšit a mohou se v něm cítit stejně dobře jako v klasické černé.

plavky Blue Hawai

Tím nejdůležitějším faktorem při výběru plavek je u nás střih. Ženy chtějí jistotu, že jim prsa během nejrůznějších aktivit, ať už je to plavání, skákání nebo třeba běhání kolem dětí, nevypadnou a budou držet tam, kde mají.

plavky Daiquiri

Naše zákaznice kladou velký důraz na kvalitu produktů, a proto je pro ně při výběru velice důležitý také materiál, ze kterého jsou plavky vyrobené.

Zajímavý je také rozdíl v požadavcích při výběru spodního prádla a plavek. Spodní prádlo chtějí často ženy takové, které je co nejvíc zakryje, zatímco u plavek vyžadují co nejméně látky.

Jak dlouho dopředu se plavky vybírají?

Kolekce se plánují vždy víc jak rok dopředu. Látky vybírá materiálový tým na veletrhu ve Francii, ze kterého dovezou vzorky k nám. Ty se následně oznámkují, abychom zjistili, jaké se nám nejvíc líbí a z čeho se poté našijí vzorky plavek. Látky vždy vybíráme podle aktuálních trendů a požadavků zákaznic. Po oznámkování a našití vzorků se vše předvede na modelce, tím získáme představu, jak budou plavky vypadat na těle. V této fázi již vybíráme finální barvy, vzory a střihy. Během léta pak vybrané plavky testují naše probantky, které si je berou na dovolené k moři, do bazénů a do lázní.

plavky Storm

Do jakých největších velikostí jsou letošní plavky našité?

Šijeme koše B-L a obvody 65-100. Zákaznici, která u nás běžně nakupuje podprsenky, by tedy měly naše plavky sednout. Jak střihově, tak velikostně.

Které plavky z letošní kolekce patří mezi vaše favority?

Osobně mám ráda plavky ve střihu T-Fit a Top-Fit a vysoké kalhotky. Z letošní kolekce mě nejvíce zaujal Top-Fit z řady Bellini a T-Fit z řady Blue Hawai. Přemýšlím také nad sérií Juicy, líbí se mi její jinakost.

plavky Blue Hawai

Měly by se ženy bát pruhovaného vzoru?

U plavek bych se toho určitě nebála. Proužky, které dominují kolekci Sunset, nerozšiřují. Podprsenka vede pruhy určitým směrem, kalhotky zase jiným. Tento efekt postavu naopak opticky zeštíhlí a zvýrazní poprsí. Proužky na ženách musí vypadat sexy, to je náš cíl.

plavky Sunset

Zákaznice se mohou těšit také na letní šaty, které spadají pod sérii Sunset, mohla byste k nim sdělit nějaké bližší info?

Vyrobili jsme dvoje pohodlné šaty z kvalitního materiálu, konkrétně z viskózového úpletu. Ten opět obsahuje již zmíněné lurexové nitě. Jejich střih je u našich zákaznic oblíbený a ověřený. Jedny šaty jsou více sportovní, s kapsičkami. Druhé jsou více elegantní, s páskem. Proužky na šatech jsou vedené tak, aby zákaznici nerozšiřovaly. Stejně jako v případě plavek. Hodí se nejen na pláž, ale i na běžné nošení. Budou dostupné ve velikostech S-3XL.

šaty Sunset

Najdeme v letošní kolekci také něco pro pány?

Pro pány jsme připravili dva typy plavek v klasickém střihu s krátkými nohavičkami. Dokonce jedny z nich ladí k sérii Juicy. Zákaznice se tak mohou sladit se svými partnery.

Kdy se zákaznice mohou na plavky těšit?

Již druhým rokem máme prodej plavek rozdělený do 3 fází, začínáme koncem února a poslední sérii vypouštíme v půlce dubna. Do konce dubna tedy bude jak na prodejnách, tak na e-shopu dostupná celá kolekce.

Na závěr bych zákaznicím dala jedno doporučení: Pokud se vám zalíbí plavky již v 1. vlně, neváhejte a zakupte je. A to raději ihned, protože počty kusů jednotlivých plavek jsou limitované. Mohlo by se stát, že se vaše velikost nebo váš oblíbený střih vyprodá.

Vaše Triola