Příběh plavek Triola: Od veletrhu ve Francii až po váš šatník

06.06.24 | Příběh podprsenky

Sluneční paprsky nabírají na síle, a to s sebou nutně přináší tu ožehavou otázku: „Už víte, v jakých plavkách letos zazáříte?” Možná nyní šibalsky přikyvujete a nové plavky ve vašem šatníku čekají na svou příležitost. Možná jsou z naší dílny. A možná by vás zajímal jejich příběh. Tady je.

Příběh plavek Triola: Od veletrhu ve Francii až po váš šatník
Sluneční paprsky nabírají na síle, a to s sebou nutně přináší tu ožehavou otázku: „Už víte, v jakých plavkách letos zazáříte?” Možná nyní šibalsky přikyvujete a nové plavky ve vašem šatníku čekají na svou příležitost. Možná jsou z naší dílny. A možná by vás zajímal jejich příběh. Tady je.

Vítejte v Cannes!

„Cannes? Tam se koná ten filmový festival, ne?” probleskne vám možná hlavou. A odpověď zní: Ano, koná. Ale není to jediná významná akce, kterou můžete v tomto luxusním letovisku navštívit. Lidé se sem každý rok sjíždí i na největší evropský veletrh plavek. A u toho my nesmíme chybět.

Krásná látka, která něco vydrží

V Cannes pravidelně vybíráme kvalitní látky, které musí splňovat dvě důležitá kritéria – být krásné a odolné. Protože k čemu by vám byly ty nejnádhernější plavky, kdybyste z nich nedostala opalovací krém, po jednom použití by vybledly nebo by se roztrhly při prvním sešupu na tobogánu? K ničemu. A k čemu by vám byly odolné plavky, které by se vám nelíbily a nenosila byste je ráda? K ničemu. Při výběru látek pro novou kolekci plavek jsme tedy nekompromisní. Krása a kvalita. Nic míň.

Co se děje v naší modelárně?

Z vytipovaných vzorků si domů dovezeme jen ty nejlepší látky. A ani to není záruka, že z nich nakonec vzniknou plavky. Jak to? Že látka vypadá pěkně, ještě neznamená, že bude vypadat pěkně i na plavkách. To se teprve zjistí. Konkrétně to zjistí naše designérky. Právě ty si v modelárně vezmou vybrané látky do parády. Zkoumají, stříhají, promýšlejí. K ruce při tom mají moderní technologie, díky kterým při práci docílí maximální preciznosti. Současně zde probíhá i přísná kontrola kvality, šanci nakonec dostanou jen ty nejlepší kousky.

Designérky a šití vzorků

Nyní přichází na řadu ruční i strojové stříhání látky a lisování košů. Tím se formuje finální tvar plavek. Aby byly plavky pohodlné a funkční. Abyste se v nich jednou cítila dobře a z plavek se stali vaši dobří parťáci. Vaše opora.

Ustojí běžný život?

Když vypadá látka na střihu pěkně, vznikají plavky. Ale skutečně se objeví v naší nové kolekci? Rozhodnuto stále není, plavky čeká jedna z nejdůležitějších zkoušek.

●    Jak jsou plavky pohodlné?
●    Drží tvar?
●    A co délka ramínek? Vyhovuje?
●    Nezaprala se barva na látce?
●    Neodřela se?
●    Neztratila lesk?

Přesně na tyto otázky po měsíci odpovídají desítky našich probantek, které plavky testují. A něco vám povíme, v této fázi se s plavkami v rukavičkách rozhodně nezachází. Naopak. Probantky je vystavují velké zátěži a sledují, jak si plavky stojí. Koupou se v nich v moři, v chlorované vodě, v lázeňských termálech. Pak všechny změny na plavkách zaznamenají do našeho dotazníku.

Tetování plavek, dotazník, probantky

Nahlédněte do Horního Jiřetína

Když dostanou plavky od probantek zelenou, přichází na řadu Horní Jiřetín – naše šicí továrna. Právě zde fyzicky vznikají ty krásné kolekce plavek, které vídáte tady na fotkách. Část práce zastanou šicí stroje, o část práce se postarají šikovné ruce našich švadlenek. Bez nich by to nešlo. V šicí dílně se díly plavek spojují dohromady a probíhají další úpravy. Těch může být klidně i dvacet. Vše záleží na konkrétním modelu.

Šití plavek v Horním Jiřetíně

A následně přichází na řadu kontrola nejrůznějších věcí. Například:

●    pružnost podprsenky,
●    začištění nitek,
●    našití zapínání,
●    rovnání ramínek,
●    ozdoby,
●    měření obvodu,
●    informace na cedulkách.

Vše musí sedět, vše musí být perfektní.

Kontrola našitých podprsenek

Zabalit a hurá za vámi!

Teď už zbývá jen plavky zabalit do pytlíku nebo do krabičky a popřát jim šťastnou cestu. A kam balíčky putují? Některé do skladu e-shopu, některé přímo na prodejny Triola. Ale cíl mají ve finále všechny stejný. Jste to vy. Vás mají plavky potěšit, vám mají sloužit. Pro vás vznikly. Užijte si je!

Balení plavkových podprsenek

Vaše Triola