Představujeme vám novou Eco krajku

23.06.21 | Nechte se inspirovat

Před znečišťováním planety nezavíráme oči. Ba naopak. Hledáme nové způsoby, jak být v tomto ohledu zodpovědnější. Na naší zemi nám záleží.

Představujeme vám novou Eco krajku
Před znečišťováním planety nezavíráme oči. Ba naopak. Hledáme nové způsoby, jak být v tomto ohledu zodpovědnější. Na naší zemi nám záleží.

Naše novinky z Eco krajky v nugátové barvě

Víte, co se říká: „Kdo hledá, najde,” a my vážně našli. Představujeme vám novou Eco krajku. Vyrobili jsme z ní naši limitovanou kolekci krásné spodní prádlo v elegantní nugátově barvě. Co na něj říkáte? Líbí?

   

Jak se Eco krajka vyrábí

Naše nová Eco krajka je směsí polyamidu Q-Nova a elastanu ROICA Eco Smart. Obě vlákna mají certifikát GRS (Global Recycle Standard). Polyamidové vlákno je z 50 % recyklované, protože byl na něj použit textilní odpad z výroby, který se běžně vyhazuje:

  •     útržky látek, 
  •     nepotřebné vzorky,
  •     odstřižky.

Všechny tyto látky mají jednu velkou výhodu – neztrácejí na své kvalitě. Jak to? Nejsou zatížené vlivem času, nošením ani chemickým ošetřením. 

Kdo nám Eco krajku dodává?

Eco krajku nám dodává italská firma, která ji vyrábí lokálně. A v tom my vidíme velký smysl. Proč? Planetu nezatěžuje zbytečná doprava z Asie. A tím se jen tak nějaký materiál pochlubit nemůže. Ale pozor! Lokální výroba není jediná ekologická výhoda této firmy, má i další: 

  • vlastní čističku vody,
  • vlastní čističku vzduchu od smogových částic,
  • fotovoltaické panely, které vyrábí 30 % energie z udržitelných zdrojů.

Využívání eco krajek je jen malým krůčkem k zodpovědnějšímu chování ve světě módy. Těchto kroků chceme postupně dělat více a více. Myslíme na další generace a toto je cesta, která nám dává smysl. Cesta, po které chceme jít. Půjdete s námi? 

Vaše Triola

Comments

Log in or register to post comments