Jak odolat pokušení?

22.06.16 | Ženy Trioly

Jak zvládá naše Bohyně pokušení? Přece se stylem. A vy byste měla taky!

Jak odolat pokušení?
Jak zvládá naše Bohyně pokušení? Přece se stylem. A vy byste měla taky!

Jsem (ne)věřící ateista, takže žádné pojednání o nástrahách ďábla, pokání a odolávání pokušení neočekávejte.

Hodlám se věnovat čistě světským tématům (a slovo světské v tomto případě není odvozeno od slova světice). Mám totiž na mysli klasické strašáky: porušování diet, nakupování stále stejných kusů oblečení, lhaní rodičům nebo třeba sex s bývalým. Jak říkám, nic velikého…

Ono je totiž ve své podstatě úplně jedno, jestli sníte jen malý linecký koláček, nebo si objednáte trojpatrový svatební dort pro padesát lidí, namísto večerní róby si koupíte „jen“ další barevné ponožky nebo svému bývalému olajkujete srdíčkem hanbaté selfie na facebooku (namísto toho sexu, kdyby náhodou někdo zapomněl).

Všechno je to špatně. Neboť následky přijdou. Možná ne hned, ale jednou určitě. A proč? Protože TO, co děláte, je špatně. A protože to víte, tak svou myslí a pocity ty následky přivoláváte. A dostáváte se do takové té zvláštní spirály, kdy si rovnou zdůvodňujete, proč jste to museli udělat, že o nic nešlo a tím, jak o tom stále mluvíte, tak tomu všemu tak nějak dáváte energii a ono se to zhmotňuje a je to větší a větší (protože #VětšíJsouLepší), až se nakonec z toho umrněného lineckého koláčku ve vaší mysli stane obří svatební dort, na proužkované ponožky se nemůžete ani podívat a na facebook se snažíte přihlásit i ve dvě v noci, jen abyste to blbý srdíčko u fotky odklikly a až do rána se modlily (no vida, nakonec tu trochu pokání bude, že?!), aby chlapec ten váš zájem neviděl.

A co z toho plyne? Pokud neumíte odolávat pokušení, tak se k němu ani nepřibližujte. Nechoďte do cukrárny, když jste v dietě. Vyhněte se obchoďákům, pokud šetříte na dovolenou a jestli jste se jednou rozešly, nechte to plavat. A toho chlapce si rovnou vyblokujte. Když na to nemáte vůli, nepouštějte se do území nástrah a pokušení. Nemá to smysl.

Na druhou stranu…pokud se tam z nějakého vysvětlitelného důvodu dostanete, mně se to někdy stane, např. šly jste do zeleniny, unesli vás ufoni a vykopli vás u regálu se zákusky, tak si dejte to, na co máte chuť. Snězte si to přímo v cukrárně, dejte si k tomu kávu a se špetkou pocitu odpovědnosti a uvědomění si ten moment vychutnejte. Spokojená budete spalovat líp. Neodoláte sice pokušení, ale budete mít styl.

A bude to zážitek. Kdybych neslíbila, že tenhle článek nebude o náboženských tématech, napsala bych: „Když do pekla, tak na pořádném koni.“, ale takhle si budu muset vystačit jen s ubohým: „Užijte si léto a nedělejte nic, co byste si později vyčítali. Nebo alespoň nedělejte nic, co bych nedělala já!“ Protože já budu tohle léto dělat skoro všechno. (Až na to lhaní rodičům a sexu s bývalým. Napsala…a hrdě si popotáhla nové puntíkaté ponožky.)

Vaše Bohyně Jin 

Comments

Log in or register to post comments