Chodí doma holky s velkejma v podprsence? Ano, či ne? Osobní zkušenosti

23.05.24 | Ženy Trioly

Co se stane, když nebudete doma nosit podprsenku? Jaká je nejčastější chyba? A které podprsenky jsou na doma ideální? Na to si teď společně posvítíme.

Chodí doma holky s velkejma v podprsence? Ano, či ne? Osobní zkušenosti
Co se stane, když nebudete doma nosit podprsenku? Jaká je nejčastější chyba? A které podprsenky jsou na doma ideální? Na to si teď společně posvítíme.

Co doporučují odborníci?

V případě holek s velkejma se odborníci shodují: „Podprsenku noste i doma.” A důvod? Velká prsa bez podpory v podobě kvalitní podprsenky padnou dolů. Nemají oporu, bolí. A to nejen prsa, ale i záda. Bolest přichází hlavně večer.

„Bez podprsenky si mohou dovolit doma chodit holky, které mají malá prsa. Ne já. Já mám velikost 75K a to fakt nejde. Prsa by mi padala až k břichu, byla bych z toho nervózní,” vypráví nám Věra.

Zásadní chyba

Spousta žen dělá jednu zásadní chybu: Když přijdou domů, nepřevléknou se. Celý den nosí jednu a tu samou podprsenku. Která je často vyztužená a s kosticemi. To prsům vůbec neprospívá. Dokonce to škodí krevnímu oběhu.

„Já třeba nosím podprsenku i doma, je mi to prostě příjemnější. Ale přiznám se, že jsem líná se převlíkat, nosím celý den jen jednu,” dělí se o svou zkušenost Terka.

Ideální podprsenka na doma

Komfort a opora  to jsou dvě hlavní kritéria, která by měla vaše “domácí” podprsenka splňovat. Měla byste se v ní cítit příjemně a sebejistě. Podprsenka vás zkrátka nesmí škrtit, svazovat a celkově štvát. To byste se doma neuvolnila. Zde přikládáme pár tipů, podle kterých si můžete podprsenku na domácí nošení vybrat:

Podprsenky bez kostic

V práci a venku možná potřebujete větší oporu, kostice jsou tedy na místě, ale doma? Tam potřebujete relax. Uvolnění. Vyzkoušejte některou z našich podprsenek bez kostic, možná vás překvapí, jakou oporu dokáže zajistit dobrý střih a kvalitní zpracování.

Podprsenka bez kostic, Sloggi, Triola, na doma, kakaová, černá

Podprsenky s flexi kosticemi

A pokud na kostice nedáte dopustit ani doma, sáhněte po podprsence s flexi kosticemi. Ty se krásně přizpůsobí nejen vašemu tvaru těla, ale i pohybu. Najdete je ve všech tence vyztužených podprsenkách z naší dílny.

Podprsenka s flexi kosticemi, tence vyztužená, pudr, černá

Nevyztužené podprsenky

Úlevu vám může přinést i to, když po příchodu domů vyměníte vyztuženou podprsenku za tu nevyztuženou. A zda sáhnete po kosticích nebo po podprsence bez kostic, záleží jen na vás. Obě varianty máme.

Nevyztužená podprsenka Panache, nevyztužená podprsenka Triola, královsky modrá, tmavě modrá, flexi kostice

Sportovní podprsenky s lehkou oporou

„Mám velká prsa a jednu dobu jsem zkoušela doma chodit bez podprsenky, ale necítila jsem se dobře. Připadala jsem si jak nahá. Pak jsem zkusila doma obléknout sportovní podprsenku, a to bylo ono. To mi vyhovuje,” vypráví Jitka.

Sportovní podprsenka Panache, sportovní podprsenka Dorina, růžovám černá, zvířecí vzor

Pokud se rozhodnete jít stejnou cestou jako Jitka, je to v pořádku. Ale pouze za předpokladu, že sportovní podprsenka poskytuje jen lehkou oporu. Ty s vyšším stupněm opory noste raději jen na sport.

Podprsenky z přírodních materiálů

Víme, že spousta našich zákaznic nedá dopustit na podprsenky z přírodních materiálů. Konkrétně na bambus. Bambusová podprsenka vás potěší nejen svou jemností, ale také antibakteriálními účinky.

Podprsenka Gina, z přírodních materiálů, bambus, tělová, černá

I psychika hraje důležitou roli

A na závěr našeho článku pro vás máme jednu důležitou radu: Jestli se jedině bez podprsenky doma cítíte svobodně a nespoutaně, jednou za čas ji odložte a ten pocit si vychutnejte plnými doušky. Ať si odborníci tvrdí, co chtějí. Psychická pohoda je také důležitá, nejen ta fyzická.

Teď už víte, jaké podprsenky by na vás měly doma čekat. Zkuste se na chvilku zamyslet i nad tím, jaké podprsenky nosíte ven. Do práce, na schůzky, za sportem. Vyhovují vám? Nebo se nemůžete dočkat, až je ze sebe sundáte? Možná je na vině špatný střih, nevhodná velikost nebo nepříjemný materiál. V takovém případě se stavte na některé z našich prodejen, vyškolené asistentky vám poradí s výběrem vhodnějšího kousku.

Vaše Triola