7 mýtů o povislých prsou, kterým možná stále věříte i vy

25.03.24 | Nechte se inspirovat

Hraje u povislosti prsou zásadní roli genetika, věk nebo kojení? A dokáže povislá ňadra pozvednout jen šikovný chirurg? Vybrali jsme 7 mýtů, které okolo nás kolují. Nevěříte některému z nich náhodou i vy?

7 mýtů o povislých prsou, kterým možná stále věříte i vy
Hraje u povislosti prsou zásadní roli genetika, věk nebo kojení? A dokáže povislá ňadra pozvednout jen šikovný chirurg? Vybrali jsme 7 mýtů, které okolo nás kolují. Nevěříte některému z nich náhodou i vy?

„Babička má povislá prsa, máma má povislá prsa, já budu mít také povislá prsa.”

Máme pro vás dobrou zprávu: Nebudete. Tedy nemusíte mít. Vaše babička i maminka pochází z jiné generace. Z generace, kdy se podprsenky moc neřešily. Nebyl téměř žádný výběr, nebyly dostupné informace a často chyběla i motivace toto téma řešit. Teď je to jinak. Vy máte možnosti, které vaše prsa jen tak klesnout nenechají. V našem článku 3 tipy, jak vyzrát na povislá prsa se některé z nich dozvíte.

V souvislosti s výběrem vhodných podprsenek jste možná někdy zaslechla výraz “bra-fitting”. O co jde? Jde o to, že když dorazíte do kvalitní prodejny spodního prádla, dostanete doporučení. S asistentkou proberte, jaký střih vám sedne, jaká velikost je pro vás ideální a jaký materiál vaše pokožka ocení. Společně vyberete podprsenky pro běžné nošení, na sport nebo kojicí podprsenky. O takové péči si mohly naše babičky i maminky nechat jen zdát. Využijme toho, že se společnost v tomto směru posouvá.

Bra-fitting

„Jasně, prsa mám povislá. Ale co bych ve svém věku chtěla, že?”

Co si budeme nalhávat, věk při klesání prsou hraje roli. Ale jak zásadní ta role bude, záleží jen vás. Existuje spousta možností, jak pokles prsou zpomalit. Jaké? Nošení vhodných podprsenek, cvičení, strava. Podrobnější informace se dozvíte ve výše zmíněném článku. I ve vyšším věku můžete mít krásně pevná prsa, které vám budou závidět i mladší holky. Ty, které se o sebe a o svá prsa nestarají.

„Stačí každý den pár kliků a prsa mám za měsíc zase nahoře.”

Kéž by. Pravda je bohužel o něco komplikovanější. Vhodným cvičením určitě nic nepokazíte, ale zázraky nečekejte. Jde o to, že posilováním se posílí sval pod prsem, ale ne celé prso. Pokud si poškodíte Cooperovy vazy, prsa nahoru už nedostanete. A jak k takovému poškození dochází? Třeba cvičením v nekvalitní sportovní podprsence. Ale jakou podprsenku si na sport tedy obléknout? I to rozebíráme v článku 3 tipy, jak vyzrát na povislá prsa.

Sportovní podprsenky Panache

„Kojím a počítám s tím, že mi prsa klesnou.”

Pokud se na kojení připravíte, prsa klesnout nemusí. Vše záleží na vás. Kojení pro prsa představuje obrovskou zátěž, ale vy s tím můžete něco dělat. Co? Pořiďte si kvalitní kojící podprsenky. Vážně. Na kojících podprsenkách nešetřete a pořiďte si takové, které vám perfektně vyhovují. Ve hře je zdraví a vzhled vašich prsou. Myslete na to.

„Má prsa dokáže pozvednout už jen šikovný chirurg.”

Ne, nemusíte do sebe nechat řezat, aby vaše prsa vypadala krásně. Stačí vám k tomu šikovná stylistka. Třeba naše Žaneta nebo Kamila, ty přesně ví, po jaké podprsence sáhnout, aby pozvedla vaše prsa i sebevědomí. Dokonce vám doporučí i oblečení, které vaše křivky zvýrazní a podtrhne. Navštivte některý z našich Triola Styling Day a uvidíte sama.

Stylistky Žaneta a Kamila

„Příroda mi nadělila velká prsa, je přirozené, že klesnou,”

To ano, všechna prsa časem klesnou. Velká i malá. Ale o tom, jak rychle se to stane, rozhodujete ve velké míře vy. Jaké nosíte spodní prádlo, jaký vyznáváte životní styl, jak se o svá prsa staráte. To vše hraje důležitou roli. Mnohem větší než samotná velikost prsou.

„Povislá prsa neřeším, jedná se jen o estetickou záležitost.”

Na povislá prsa se můžeme dívat z více možných úhlů. Nejen z toho estetického. Pokud máte povislá prsa a nenosíte vhodné spodní prádlo, můžete se pod prsy velmi nepříjemně potit. Tato vlhkost kvůli povislým prsům neuniká a co se stane? Podráždí se vám pokožka. Svědí, pálí, otéká. To už estetický problém není, je zdravotní. A další zdravotní problém přichází také v okamžiku, kdy kromě vašich prsou poklesne i vaše sebevědomí. Necítíte se dobře. Ale každý problém má své řešení, i tento. A tím může být třeba nová kvalitní podprsenka.

Podpsenka Triola 28136

Mýtů okolo povislých prsou koluje spousta, záleží jen vás, jak se k nim postavíte. Můžete buď svěsit ramena a uvěřit, nebo se zamyslet a hledat řešení. Řešení, díky kterým budou vaše prsa krásnější. A hlavně zdravější.

Vaše Triola