Podprsenky měsíce
Podprsenky měsíce

Kalhotkový speciál: 3 otázky, na které se možná stydíte zeptat i vy

15.04.22 | Nechte se inspirovat

Menstruační kalhotky, stahovací kalhotky a chození naostro – tři témata, na která si teď společně posvítíme. Jdeme na to.

Kalhotkový speciál: 3 otázky, na které se možná stydíte zeptat i vy
Menstruační kalhotky, stahovací kalhotky a chození naostro – tři témata, na která si teď společně posvítíme. Jdeme na to.

1. Vážně se mi v těch menstruačních kalhotkách po hodině neobjeví červený flek na kalhotech? 

Menstruační kalhotky – tak se jmenuje fenomén dnešní doby. Alespoň tedy ve světě spodního prádla. „Jsou menstruační kalhotky hygienické? A neobjeví se mi po hodině na kalhotech krvavá skvrna?”

U nás najdete menstruační kalhotky od Doriny a také od české značky Sayu. Kalhotky od těchto výrobců vás během vašich dnů nenechají ve štychu. Ale záleží na dvou věcech – na síle vaší menstruace a na konkrétním typu kalhotek. Při výběru se vždy podívejte do popisku. Právě tam často najdete údaj o tom, kolik tekutiny kalhotky pojmou. Například bokové menstruační kalhotky od Doriny Sirius-Eco Moon absorbují až 30 ml, což odpovídá přibližně dvěma tampónům. 

Při výběru se také zaměřte na údaj o savé vrstvě. Třeba menstruační kalhotky na spaní od Sayu mají tuto vrstvu zavedenou až k pasu. Obávaná červená skvrna vás nevyděsí ani na vašem pyžamu. 

A hygiena? Ta hraje při výrobě menstruačních kalhotek hlavní roli. Firma Sayu nedá dopustit na merino vlnu a bambusové froté – obě tyto látky se starají o maximální antibakteriální účinky. A to není vše. Jemná merino vlna z australských ovcí se pyšní dalšími přednostmi: 

 • na dotek je hedvábná a příjemná,
 • zamezuje zápachu,
 • je přirozeně elastická,
 • má termoregulační schopnosti,
 • odvádí vlhkost a tím vám zajistí pocit sucha,
 • je prodyšná i po navlhnutí.

Menstruační kalhotky černé s transparentními boky SAYU Menstruační kalhotky černé s transparentními boky SAYU

Poslední část menstruačních kalhotek od Sayu tvoří nepropustná membrána. A právě ta slouží jako poslední pojistka před protečením. Pokud máte menstruaci opravdu silnou, možná si během dne budete muset kalhotky jednou vyměnit, ale několik hodin vás ochrání určitě. Zkuste je

Menstruační kalhotky klasické s krajkou bordó SAYU Menstruační kalhotky klasické s krajkou bordó SAYU

2. Je pravda, že stahovací kalhotky nosí i hodně štíhlé ženy?

„Achjo, pro tu její siluetu bych upsala duši ďáblu,” vám možná proletí hlavou, když kolem vás projde žena s dokonalými křivkami. A my vám teď prozradíme jedno tajemství – ona má na sobě možná formující spodní prádlo. Proto vypadá její silueta dokonale. Stahovací spodní prádlo nosí i velmi štíhlé ženy. I modelky. Jak to? Důvodů je hned několik: 

 • Postavu opticky zpevní a hezky vytvaruje. 
 • Nezařezavá se na místech, kde to u běžných kalhotek hrozí. 
 • Silueta vypadá sjednoceně a souměrně.

To jsou výhody, které ocení i ženy s konfekční velikostí 36.

Dávno odzvonilo dobám, kdy byly stahovací kalhotky jako vystřižené z komedie Deník Bridget Jonesové. Zkrátka bombarďáky. Z našich stahovacích kalhotek by Daniel Cleaver jen vášnivě zalapal po dechu, no řekněte sama: 

Stahovací kalhotky Dorina D17005A Stahovací kalhotky Dorina D17005A

Stahovací kalhotky jsou v dnešní době krásné i pohodlné. Ještě jste je nevyzkoušela? Zkuste. Možná se díky nim stanete právě vy tou ženou s dokonalou siluetou, za kterou by jiné ženy upsaly duši ďáblu. 

Stahovací kalhotky Susa 5537 Stahovací kalhotky Susa 5537

3. Je vůbec dobré kalhotky nosit? 

Možná vás to překvapí, ale spousta žen kalhotky nenosí. Především v létě. Tento počin má své výhody i nevýhody: 

Výhody: 

 • Větráte své intimní partie a tím pádem se chráníte před nejrůznějšími zapařeninami a infekcemi. 
 • Můžete se cítit volně a svobodně. 
 • Vyzařuje z vás určitý sex-appeal. 
 • Nerýsují se vám pod oblečením okraje kalhotek.

Nevýhody: 

 • Co si vezmete na sebe? Krátká sukně ani těsné kalhoty z umělého materiálu nejsou dobrou volbou.
 • Nevystavíte se během dne situaci, kdy by bylo vaše “malé tajemství” odhaleno? Divoký tanec ani lezení po žebříku nedoporučujem. 
 • Pozor na nečistoty a průvan z okolí. 
 • Někteří lidé považují absenci kalhotek za nehygienickou záležitost. 

Pokud jste den bez kalhotek ještě nezkusila, směle do toho. Jen vlastní zkušenost vám ukáže, zda je chození naostro právě váš šálek kávy. Doporučujeme s tímto experimentem však počkat na hezké počasí. Své zdraví zbytečně neriskujte. Ideální naplánování je na 22. 6. 2022. Proč? Slaví se Mezinárodní den bez kalhotek.

Do té doby můžete sáhnout po kalhotkách od značky Gatta, na kterou máme právě tento duben akci: “Kupte 3 za cenu 2”. Díky technologii laser cut nejsou jejich obrysy vidět ani pod těsným oblečením. Jsou krásně vzdušné a mezi našimi zákaznicemi velmi oblíbené.

Kalhotky brazilky bezešvé Gatta 0041592S 

Přesně tento typ kalhotek vyvolává otázku: „Tak má ona vůbec kalhotky, nebo ne?” Odpověď je jednoduchá: „Má. A cítí se v nich naprosto skvěle!” 

Vaše Triola

Comments

Log in or register to post comments