7 nejčastějších chyb při výběru plavek. Děláte je také?

29.04.24 | Nechte se inspirovat

Výběr plavek s sebou nepřináší jen velkou radost, přínáší i velké chyby. Chyby, které si s sebou nosíme do kabinek. Každý rok. Nevíme o nich. Ale jen do té chvíle, než si je uvědomíme. Do teď.

7 nejčastějších chyb při výběru plavek. Děláte je také?
Výběr plavek s sebou nepřináší jen velkou radost, přínáší i velké chyby. Chyby, které si s sebou nosíme do kabinek. Každý rok. Nevíme o nich. Ale jen do té chvíle, než si je uvědomíme. Do teď.

1. „To zvládnu sama!”

Jistě, zvládnete. A výsledek? Domů si s velkou pravděpodobností odnesete stejné plavky, jaké jste si pořídila vloni. Nebo dost podobné. To je tedy ten lepší případ. V tom horším domů odejdete s uštvaným výrazem a prázdnou taškou. Pojďte to letos zkusit jinak. Vezměte telefon a naťukejte jednoduchou zprávu:

„Ahoj, co máš zítra v plánu? Zajdem na nákupy?”

Zprávu pošlete kámošce, mamce, ségře nebo klidně babičce. Každý další pár očí, který vás v plavkách uvidí, se počítá. A navíc vám s výběrem té správné velikosti a střihu pomohou naše vyškolené prodejní asistentky.

Nakupování dopadne na jedničku, uvidíte.

2. „Co je psáno, to je dáno.”

Patříte mezi ženy, které mrknou na velikost plavek na cedulce a jdou? Máte přece velikost L, tak co řešit. Problém nastává v okamžiku, kdy máte velikost L jen v horní polovině těla. Dole ne. Vaše spodní část těla může dokonale odpovídat velikosti M. Dávejte tedy přednost výrobcům plavek, kteří prodávají vrchní i spodní díl plavek zvlášť. Tak jako my.

Plavky Triola série Rose

A velikost L můžete mít jen u jednoho výrobce, u druhého ne. Každý výrobce označuje velikost plavek jinak, počítejte s tím. Více než na samotnou velikost, se zaměřte na to, jak vám plavky sednou. Jak se v nich cítíte. A jestli vám jsou plavky trochu těsnější, nevadí. Opakovaným namáčením povolí. Ne moc, ale trochu ano. Tak ať vás to u vody nepřekvapí.

3. „Hlavně potřebuji schovat zadek!”

Nepotřebujete. Ba naopak. Pokud sáhnete po střídmějších střizích, třeba po brazilkách, zazáříte. Vykouzlí vám krásnou siluetu a vy budete vypadat skvěle. A celulitida? Tu neřešte. Stejně jako americká topmodelka Ashley Graham, která magazínu Glamour prozradila:

„Také jsem byla zvyklá odpírat si plavky s větším prostřihem na pozadí, protože mám celulitidu, ale co je komu do toho? Módní firmy si možná myslí, že plus size holky nebudou kupovat zavazovací bikiny, ale já osobně je preferuji, protože jsou flexibilní a můžu si je uvázat tak, aby se mi nezařezávaly do boků."

Plavkové brazilky

Přesvědčili jsme vás, že zadek zakrývat nemusíte? Jestli stále ne, pak vsaďte na kontrastní lemování nebo na kombo barevný top a černý spodní díl. To vás také opticky zeštíhlí.

4. „Vrchní díl plavek moc neřeším.”

A to je škoda. Pokud vám vrchní díl plavek neposkytne potřebnou oporu, budete si u vody přát jediné: „Proboha, ať jsem doma a sundám to ze sebe!” Flexi kostice, lehké výztuže, dobrý střih. To od svých nových plavek žádejte. Naše proškolené prodejní asistentky vám poradí. A možná vám doporučí ještě jednu věc: „Až si plavky obléknete, párkrát si v kabince poskočte. Zůstaly plavky na stejném místě? Jo? Berte je.”

Kvalitní vrchní díl plavek

Pokud se chcete dozvědět víc o výběru perfektně padnoucích plavek, přečtěte si náš článek - Jak vybrat dámské plavky podle typu postavy?.

5. „Kupuju si plavky jako moje kamarádka. Ta má typ postavy hruška, já jsem jablko.”

Typ postavy hraje při výběru plavek zásadní roli. Nebo by alespoň měl hrát. Když sáhnete po tom správném střihu, získáte mnoho. Delší nohy, menší břicho, větší ramena, menší zadek, větší boky. Alespoň opticky. Jde o to, že potřebujete dosáhnout určité souměrnosti.

6. „Jednodílné plavky? To není nic pro mě.”

Opravdu? Jste si jistá? Dávno odzvonilo dobám, kdy jednodílné plavky oblékaly jen postarší dámy. Teď si je na sebe oblékají všechny. A jsou šik. Hodně šik. Zejména pokud sáhnete po střihu s označením "high-leg". Ty opticky prodlouží nohy do nebeských výšin. V jednodílných plavkách můžete navíc řádit ve vodě i na souši. Nesklouzávají, nepadají. Jen při opalování vás může mrzet, že vaše břicho zůstane bez bronzového nádechu. Jediná nevýhoda.

Jednodílné plavky Triola

7. „Za plavky rozhodně nebudu utrácet majlant!”

Ne, to ani nemusíte. Nejdražší plavky na trhu nechte klidně v regálech, zajímejte se o ty kvalitní. O prověřené značky. Ty také nebudou patřit k těm nejlevnějším, ale peněz litovat nebudete. Plavky vám vydrží celou sezonu. A možná i tu další. A další. Zkrátka se nerozpadnou po první návštěvě bazénu.

Až se vám při výběru nových plavek některá z těchto vět objeví v hlavě, zpozorněte. Nádech, výdech. Teď už o těch chybách víte, teď už je neuděláte.

Vaše Triola