Bezpečné nákupy
Bezpečné nákupy

7 kroků, které stojí za zrozením oblíbeného oblečení od značky Con-ta

16.09.21 | Nechte se inspirovat

Zajímá vás, jak vzniká kvalitní prádlo? Nahlédněte s námi do výrobního procesu značky Con-ta. Exkurze začíná, jdeme na to.

7 kroků, které stojí za zrozením oblíbeného oblečení od značky Con-ta
Zajímá vás, jak vzniká kvalitní prádlo? Nahlédněte s námi do výrobního procesu značky Con-ta. Exkurze začíná, jdeme na to.

Představujeme vám značku Con-ta

Už jste slyšeli o značce Con-ta? Patří mezi špičkové německé výrobce prádla. Kvalitní materiály a maximální preciznost při výrobě, tak zní jejich základní hodnoty. S nimi souzníme i my. A to je důvod, proč prádlo od značky Con-ta najdete také u nás. Čekají na vás: 

    • bavlněné kalhotky

    • košilky s krajkou i bez krajky,

    • trička s krátkým i dlouhým rukávem,

    • pánský sortiment.

Tip: Skvělá zpráva! Právě teď u nás probíhá akce na vybraný sortiment od značky Con-ta. Využijte toho.

Jak vzniká kvalitní prádlo od značky Con-ta

Provedeme vás celým procesem. Krok po kroku. 

    1. Na začátku se zrodí myšlenka. Originální a zajímavá. Když projde, chystají se náčrty, první střihy i pečlivá kalkulace. 

    2. Teď si zkuste tipnout, kolik pletacích strojů se zde pro výrobu oblečení používá. Tři, dvacet, padesát? Stále málo. Je jich více než 100. Finální výrobky potřebují různý stupeň jemnosti a šířky materiálu. Stroje zajistí vše. Za týden se na nich uplete 12 tun materiálu. To je celkem dost, co říkáte? 

    3. Materiál se bude barvit nebo bělit? Rozhodne zadání z modelárny. Designéři mají o konečných produktech jasné představy. A ty se díky vlastní laboratoři vždy naplní. 

    4. Česání, kalandrování, vysrážení – tak zní názvy dalších procesů, kterými látka prochází. Zajistí se tím příprava pro následné zpracování. 

    5. Máme hotový úplet. Co dál? Přichází na řadu stříhání. To zajistí nejmodernější CNC cutter, kterému se přezdívá “lídr v oboru automatického řezání textilních a syntetických vláken”. Ale ani on v některých případech nestačí na vysoké požadavky designérů. Některé dílky se zkrátka stříhají ručně. Během jednoho týdne se celkem v Con-tě vystříhá až 100 000 dílků. 

    6. Nastříhané dílky se dostávají do rukou zkušených švadlen. Ty je sešívají, zdobí, lemují a všívají zapínání. Následuje kontrola, uložení a zabalení. 

    7. Poslední krok probíhá pod jednou střechou a zajišťuje ho přibližně 20 zaměstnanců. Jedná se o logistiku – přijetí hotových výrobků, naskladnění, balení a expedice k zákazníkům.

Comments

Log in or register to post comments