Plesová etiketa dle druhu akce

12.02.18 | Nechte se inspirovat

Nacházíme se v období plných plesů a společenských událostí... A my tu pro vás máme rady, jak zůstat uvolněná a vyhnout se faux pas, ať už jdete kamkoliv!

Plesová etiketa dle druhu akce
Nacházíme se v období plných plesů a společenských událostí... A my tu pro vás máme rady, jak zůstat uvolněná a vyhnout se faux pas, ať už jdete kamkoliv!

Nacházíme se v období plných plesů a společenských událostí, kterých je tady tolik různých druhů, že by vám z toho mohla jít hlava kolem. My tu ale pro vás máme rady, jak zůstat uvolněná a vyhnout se faux pas, ať už jdete kamkoliv!


MATURITNÍ PLES

Co čekat: Jedná se především o událost maturantů, tedy ať už se jedná o vaši dceru, sestru, neteř či známou, rozhodně byste ji neměla svým vzhledem či chováním zastínit. Oblečení je tu však v rámci mezí více volné, než na klasickém plesu pro vybranou společnost.


Co na sebe: Ideálně dlouhé večerní šaty či elegantní, ne příliš krátké koktejlky s perfektně padnoucím spodním prádlem (pozor, aby vám podprsenka nevykukovala ze šatů!), punčocháči a elegantní obuví. Váš vzhled také podtrhne malé psaníčko a vkusné šperky.


Jak se chovat: Pozor na alkohol! Jak už bylo zmíněno, ples je především o maturantech a to poslední, co byste chtěla, je na sebe upoutat pozornost pomocí opilých eskapád. Bavte se, hlídejte si svou hladinku a vše bude v pořádku.


MAŠKARNÍ PLES


Co čekat: Spousta masek, více kreativity a možnost stát se na večer někým jiným. I tak je ale potřeba dodržovat jisté hranice, přeci jenom druhý den jste to opět vy a trapné vzpomínky s vámi zůstanou mnohem déle.


Co na sebe: Především svůj převlek přizpůsobte své postavě a vybírejte ho podle toho, co vám sedí. Také myslete na to, že se budete chtít bez problému pohybovat, tančit a sedět - nic nezkazí večer více než nekomfort! A pokud nejste na výstřelky, elegantní šaty a škraboška z vás udělají královnu plesu kdykoliv!


Jak se chovat: Maškarní plesy bývají ztřeštěnější, uvolněnější a bláznivější, než jakékoliv jiné. I tak se ale držte svého nejlepšího vědomí a svědomí a nezapomínejte, že pod jakoukoliv maskou jste především dáma.


REPREZENTATIVNÍ ČI VIP PLES

Co čekat: Mnohem přísnější pravidla a tedy i větší možnost nejistoty. Dbejte na to, abyste se chovala jako dáma, a nemusíte se ničeho bát.


Co na sebe: Pokud na pozvánce není řečeno jinak, budete potřebovat dlouhé elegantní večerní šaty, boty na podpatku a rukavičky. Se šperky to nepřehánějte. Perfektní účes a líčení jsou pak samozřejmostí.


Jak se chovat: Pokud se bojíte tance, můžete si své vědomosti připomenout z pohodlí domova, například na youtube. Naší hlavní radou je ale být přirozená a skromná, bude-li to z vás zářit, zastíníte poté jakoukoliv namyšlenou primadonu. 


VESNICKÝ PLES

Co čekat: Zcela téměř neformální událost, která je především o zábavě, seznamování se s novými lidmi a vytváření vzpomínek a zážitků. A samozřejmě o získání co nejlepší ceny v tombole!


Co na sebe: Krátké společenské šaty nebo, pokud nejste šatový typ, elegantní černé kalhoty a halenka. Extravagantní či dlouhé šaty by na vás upoutaly pozornost spíše negativně. Punčocháče a společenská obuv jsou ale stále nutností.


Jak se chovat: Bavte se, tančete a vše berte s humorem! Alkohol nemíchejte a držte se jednoho druhu. A dbejte na to, abyste se po plese nemusela týden vyhýbat všem známým, vzpomínky se dají tvořit i bez nevkusných trapasů.

Jaký je Váš nejoblíbenější typ plesu? A máte nějaké osobní zkušenosti, které by mohly pomoci ostatním? Nebojte se svěřit!

Vaše Triola