Jak správně pečovat o prádlo a plavky?

Jak pečovat o spodní prádlo
L
íbí se vám prádlo, které jste si koupila? Jeho něžná krajka, pastelová barva a na omak hebký materiál? Rádi bychom vám předali pár užitečných rad, které vám objasní, jak se správně o prádlo a plavky starat. Nadlouho tak zachováte jeho vzhled a funkčnost.

Věřte, že správný způsob praní a jemná péče jsou pro dlouhodobý komfort nošení velmi důležité.

1. PRANÍ V RUCE Chcete-li co nejdéle uchovat vzhled a funkčnost svého prádla, doporučujeme vám prát ho v ruce, samozřejmě bílé prádlo odděleně od barevného (pozor i na světlé a pastelové barvy).

2. SÁČEK NA PRANÍ Pokud na ruční praní nejste zvyklá nebo to situace neumožňuje, perte prádlo v automatické pračce při šetrném programu na 30°C a vždy v sáčku na praní. Ten oddělí vaše prádlo od jiných oděvů v pračce a zabrání možnému oděru, deformacím i vysunutí kostice a jejímu zaseknutí do bubnu. Sáček můžete zakoupit ve firemních prodejnách Triola a.s. a v našem e-shopu.

3. MODELACE KOŠÍČKŮ Vyztužené košíčky po každém praní prsty jemně vypněte a vymodelujte do původního oblého tvaru.

4. SPRÁVNÉ SKLADOVÁNÍ V prádelníku skladujte podprsenky volně rozložené. Nevmačkávejte vyztužené košíčky jeden do druhého.

5. AVIVÁŽ A BĚLIDLO Při praní prádla zásadně nepoužívejte aviváž ani bělidlo, které výrazně poškozují elastanová vlákna a způsobují změny jejich pružnosti a barevnosti - světlé barvy po čase šednou a syté naopak ztrácejí své svěží tóny.

6. ŽDÍMÁNÍ Podprsenky s kosticí při praní v ruce neždímejte, aby nedošlo k její deformaci. Přebytečnou vodu z košíčků pouze prsty vymačkejte. Vyhněte se jakémukoli "kroutivému" pohybu.

7. SUŠENÍ A ŽEHLENÍ Podprsenky nesušte na prudkém slunci ani v bubnových sušičkách. Nežehlete!

8. PROLAMOVÁNÍ U podprsenek s vyztuženými bezešvými košíčky dávejte prosím pozor na to, aby nedošlo k jejich prolomení (např. během praní, uskladnění v tašce při cestách atd.). Takovým zacházením se povrch koše zvrásní a podprsenka se navždy znehodnotí.

Věříme, že vám naše prádlo přinese pocit pohodlí a komfortu po dlouhou dobu!

Jak pečovat o plavky

  O
palovací přípravky a tělová mléka obsahují olej, který může ve spojení s potem, chlórem či mořskou solí poškodit elastická vlákna výrobku.

Plavky po každém nošení proto ručně vyperte v jemném pracím prostředku či tělovém mýdle, jednou za čas je potom vyperte v pračce při šetrném programu, max. 40°C.

1. RUČNÍ PRANÍ
Plavky ručně vyperte po každém nošení - postačí obyčejné mýdlo.

2. PRANÍ V PRAČCE Několikrát za sezónu pak plavky vyperte v pračce (šetrný program do 40°C), aby se odstranily i odolnější nečistoty jako jsou jemné částečky písku, vodní řasy nebo stopy opalovacích krémů. Plavkám praní nijak zvlášť neuškodí. Naopak opět zvýrazníte pestrost barev. Doporučujeme však použít prací sáček, aby nedošlo k nevzhledným zátrhům na materiálu, poškození kostic a pod.)

3. MODELACE KOŠÍČKŮ Po praní vyztužené košíčky jemně ručně vytvarujte zpět do původního tvaru.

4. TRANSPORT Neponechávejte vlhké plavky dlouhou dobu v neprodyšném obalu.

5. AVIVÁŽ Při praní nepoužívejte aviváž.

6. ŽDÍMÁNÍ Plavky neždímejte kroutivým pohybem, aby nedošlo k poškození kostic. Vodu pouze jemným tlakem vymačkejte.

7. SUŠENÍ A ŽEHLENÍ Nesušte plavky na prudkém slunci, ani v sušičce prádla. Výrobky nežehlete.

8. SKLADOVÁNÍ U plavkových podprsenek s vyztuženými bezešvými košíčky dávejte prosím pozor na to, aby nedošlo k jeho prolomení (např. během skladování, uskladnění v tašce při cestách atd.). Takovým zacházením se povrch koše zvrásní a podprsenka se navždy znehodnotí.

9. OCHRANA Vyvarujte se kontaktu s drsnými povrchy (pozor na tobogány, dřevěné lavičky a okraje bazénů), zabraňte kontaktu plavek s UV zářením v soláriích.

Dodržováním těchto zásad prodlouží životnost vašich plavek a vám přinese mnoho spokojených okamžiků.


Nenechte si ujít novinky ze světa módy a slevové akce na kvalitní prádlo, které vám vždy sedí.